34.229.63.28

Trūkstoša VMware virtuālās mašīnas diska apraksta faila (.vmdk) atjaunošana (1002511)

Trūkstoša VMware virtuālās mašīnas diska apraksta faila (.vmdk) atjaunošana (1002511)


Uzziniet, kā VMware Skyline Advisor un Skyline Health Diagnostics sadarbojas, lai nodrošinātu proaktīvu izlūkošanu un pašapkalpošanās žurnālu analīzi.

• Izmantojiet Skyline Advisor, lai izvairītos no problēmām pirms to rašanās VCF, vSphere, vSAN, NSX, vROps un Horizon. Skyline Findings pamatā ir labākie KB, VMSA/CVE un dizaina paraugprakse.

• Izmantojiet Skyline Health Diagnostics, lai izskaustu vSphere & vSAN žurnālus, kad rodas problēma. Skyline veselības diagnostikas rezultāti ir balstīti uz populārākajiem KB un VMSA/CVE. Skyline veselības diagnostikas rīku varat izmantot tiešsaistes vai bezsaistes režīmā.

• Ja jums nepieciešama papildu palīdzība no tehniskā atbalsta, lūdzu, izmantojiet Skyline Advisor, lai aktivizētu žurnāla palīgu, lai samazinātu žurnālu augšupielādes laiku. TSE var arī sākt žurnālus, lai samazinātu piepūli.

Sīkāka informācija

Šajā rakstā ir norādītas darbības, lai atjaunotu zaudēto virtuālā diska deskriptora failu (.vmdk). Jums var būt nepieciešams no jauna izveidot trūkstošos galvenes/deskriptora failus, ja:

• Datastore pārlūkprogrammā norādītais virtuālās mašīnas diska fails ir jūsu virtuālās mašīnas plakanais fails, un tam nav ikonas.

• Ieslēdzot virtuālo mašīnu, tiek parādīta kļūda Fails nav atrasts.

• Plakanais fails pastāv, apskatot virtuālās mašīnas direktoriju.

• Virtuālās mašīnas diska diska apraksta fails nepastāv vai ir bojāts.

Risinājums

Kā atjaunot zaudēto/trūkstošo virtuālā diska deskriptora failu (.vmdk):

Piezīme. No videoklipa tiek izmantota opcija vmkfstools -a. No ESXi 6.5 un jaunākas versijas šī opcija ir novecojusi, un tā tiks ignorēta ar šādu ziņojumu: --adaptertype ir novecojis un līdz ar to tiks ignorēts.

Svarīga piezīme:

• Lai atvieglotu atjaunošanu šādās situācijās, VMware iesaka regulāru pilnu attēlu dublēšanu kritiskajām virtuālajām mašīnām.

• VMware arī iesaka mēģināt atjaunot trūkstošo deskriptora failu no dublējuma. Šo metodi nevar izmantot, lai atjaunotu šifrētu diska deskriptora failu.

• Ja ietekmētajai virtuālajai mašīnai nav pilnas dublējumkopijas, pārliecinieties, ka kopējat vai dublējat plakano failu citā vietā.

• Šī raksta pieejamība ir vērsta tikai uz deskriptora faila atjaunošanu virtuālajai mašīnai. Nerediģējiet un nemainiet vienotā faila saturu, jo tas var beigties ar datu zudumu.

Piezīme. Šī procedūra nedarbosies virtuālajos diskos, kas virtuālajā mašīnā konfigurēti ar Para-virtualizētu SCSI kontrolleri, jo virtuālā mašīna, iespējams, netiek sāknēta.

Tomēr, ja tiek izmantots para-virtualizētais SCSI kontrolieris, jauno deskriptoru failu var atjaunināt arī ar failu ddb.adapterType = pvscsi, aizstājot failā ddb.adapterType = lsilogic.

Darbības, lai izveidotu virtuālās mašīnas diska apraksta failu:

1. Izveidojiet savienojumu ar ESXi resursdatoru kā root, izmantojot SSH vai DCUI.

2. Pārejiet uz direktoriju, kurā ir virtuālās mašīnas disks ar trūkstošo deskriptora failu, izmantojot komandu:

cd /vmfs/volumes/DATASTORE_NAME/VM_NAME

3. Nosakiet virtuālā diska izmantotā SCSI kontroliera veidu, pārbaudot virtuālās mašīnas konfigurācijas failu (.vmx). Kontrolieri identificē ar rindu scsi # .virtualDev, kur # ir kontroliera numurs.

Šajā piemērā tiek izmantota lsilogic:

scsi0.present = true
scsi0.sharedBus = none
scsi1.present = true
scsi1.sharedBus = virtual
scsi1.virtualDev = lsilogic

4. Identificējiet un ierakstiet precīzu faila -flat izmēru, izmantojot šo komandu:

ls -l vmdisk0-flat.vmdk

-rw------- 1 root root 4294967296 Oct 11 12:30 vmdisk0-flat.vmdk
5. Izmantojiet komandu vmkfstools, lai izveidotu jaunu pagaidu virtuālo disku:

# vmkfstools -c 4294967296 -d thin temp.vmdk
Komanda izmanto šos karodziņus:

-c size
Tas ir virtuālā diska izmērs.

d thin

Tādējādi tiek izveidots disks plānā formātā.

Rezultātā tiek izveidoti faili temp.vmdk un temp-flat.vmdk.

Piezīme. Lai ietaupītu vietu diskā, mēs izveidojam disku plānā formātā, izmantojot tipu thin. Tomēr vienīgās sekas ir tādas, ka apraksta failā ir papildu rindiņa, kas vēlāk manuāli jānoņem, ja sākotnējais disks nav paredzēts plānam.

6. Izdzēsiet temp-flat.vmdk, jo tas nav vajadzīgs. Palaidiet šo komandu

rm -i temp-flat.vmdk

7. Pārdēvējiet temp.

mv -i temp.vmdk vmdisk0.vmdk

8. Rediģējiet apraksta failu, izmantojot teksta redaktoru vi (šajā piemērā vi vmdisk0.vmdk)

1. Sadaļā Paplašinājuma apraksts

• Izmantojiet komandu Ievietot, lai atļautu izmaiņas deskriptora failā.

• Atrodiet un mainiet faila -flat nosaukumu, lai tas atbilstu bāreņiem. Kad esat pabeidzis - nospiediet Esc, lai izietu no šī režīma.

2. Atrodiet un noņemiet rindu ddb.thinProvisioned = 1, ja sākotnējais .vmdk nebija plāns disks. Ja tā bija, saglabājiet šo līniju. Izmantojiet komandu : wq! lai saglabātu un izietu no vi redaktora.

 

Piemērs

# Disk DescriptorFile
version=1
CID=fb183c20
parentCID=ffffffff
createType=vmfs

# Extent description
RW 8388608 VMFS vmdisk0-flat.vmdk

# The Disk Data Base
#DDB

ddb.virtualHWVersion = 4
ddb.geometry.cylinders = 522
ddb.geometry.heads = 255
ddb.geometry.sectors = 63
ddb.adapterType = lsilogic
ddb.thinProvisioned = 1

Virtuālā mašīna tagad ir gatava ieslēgšanai. Pirms virtuālās mašīnas palaišanas pārbaudiet izmaiņas un pārliecinieties, vai diska ķēde ir konsekventa.

9. Lai pārbaudītu diska ķēdes konsekvenci, palaidiet šo komandu pret diska apraksta failu:

vmkfstools -e filename.vmdk
Pilnīgai ķēdei redzat izvadi, kas līdzīga šim:

Diska ķēde ir konsekventa.

 

Ja ķēde ir salauzta, tiek parādīts momentuzņēmumu ķēdes kopsavilkums un pēc tam izvade, kas līdzīga šim:

Diska ķēde nav konsekventa: vecāku virtuālais disks ir mainīts kopš bērna izveides. Mātes virtuālā diska satura ID neatbilst atbilstošajam vecāka satura ID bērnam

Papildus informācija

Katrs virtuālās mašīnas disks sastāv no .vmdk failu pāra. Viens no tiem ir teksta fails, kurā ir aprakstoši dati par virtuālo cieto disku, un otrs ir šī diska faktiskais saturs. Piemēram, virtuālajai mašīnai ar nosaukumu examplevm ir pievienots viens 10 GB disks. Šis disks sastāv no parauga faila examplevm.vmdk, kas ir mazāks par 1 KB, un 10 GB plakanā faila examplevm-flat.vmdk, kas satur virtuālās mašīnas saturu.