Zoom.Kā lietot?

Turpinot lietot mājas lapu cloudhosting.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Zoom.Kā lietot?

Videokonferences ļoti bieži tiek veidotas, lai vadītu tiešsaistes sanāksmes, biznesa diskusijas, tiešsaistes nodarbības, lekcijas, seminārus un vienkāršu saziņu. Mūsdienās šī tehnoloģija ir kļuvusi ļoti populāra, un viens no slavenākajiem rīkiem, kas ļauj to izmantot, ir Zoom programma..

Zoom - lietojumprogrammas instalēšana, funkcionāls pārskats

Videokonferences ir viens no grupas telekomunikāciju veidiem, kas ļauj lietotāju grupai, kas sastāv no trim vai vairāk cilvēkiem, sazināties savā starpā, redzēt viens otru un reāllaikā apmainīties ar dažādiem failiem neatkarīgi no tā, cik tālu konferences dalībnieki atrodas viens no otra.

Zoom ir uz mākoņiem balstīta konferenču platforma, kas ir kļuvusi vēl populārāka pēc tam, kad globālās pandēmijas dēļ skolas, iestādes un uzņēmumi pārcēlās uz tālmācību un darbu. Pakalpojums ir attīstījies apskaužamā ātrumā: divus darbības gadus (no 2013. līdz 2015. gadam) Zoom piesaistīja 40 miljonus privātu lietotāju un 65 tūkstošus organizāciju. Pašlaik šo pakalpojumu katru dienu izmanto aptuveni 200 miljoni cilvēku.

Zoom ir gan apmaksāts, gan bezmaksas plāns, un bezmaksas versija ir diezgan plaša. Ir iespējams noorganizēt videokonferenci, kurā var piedalīties līdz 100 cilvēkiem, bet maksimālais sesijas ilgums ir tikai 40 minūtes. Ja ar to nepietiek, jums būs jāpāriet uz apmaksātu plānu vai restartējiet ik pēc 40 minūtēm.

Pakalpojumu Zoom var izmantot gan personālajā datorā, gan viedtālrunī, izmantojot oficiālo mobilo lietojumprogrammu. Videokonferences laikā jūs varat ne tikai runāt, bet arī rakstīt tērzēšanas ziņojumus, apmainīties ar failiem, iespējot ekrāna kopīgošanu un atstāt tajā piezīmes, izmantojot iebūvētos rīkus.

Kā sākt ar tālummaiņu?

Zoom lietotāja saskarne ir intuitīva, taču lietotājs, kurš nav pazīstams ar mūsdienu interneta tehnoloģijām, joprojām var sajaukt. Vispirms izlemiet, ar kuru ierīci strādāsit, jo instalēšanas metodes atšķiras atkarībā no lietotāja ierīces veida.

Datorā

Atveriet vietni Zoom, noklikšķiniet uz pogas "Reģistrēties bez maksas" vai "Bezmaksas reģistrācija".

Ievadiet savu e-pasta adresi, noklikšķiniet uz "Reģistrēties". Jūs varat pieteikties, izmantojot Google pastu vai Facebook kontu.

Pa pastu tiks nosūtīta vēstule ar saiti, lai apstiprinātu jūsu kontu. Noklikšķiniet uz tā, lai apstiprinātu reģistrāciju.

Tad mums tiek lūgts ievadīt vārdu, uzvārdu un nākt klajā ar paroli. Aizpildiet, noklikšķiniet uz "Turpināt".

Jūs varat uzreiz ievadīt kolēģu adreses - viņi saņems e-pasta piedāvājumu reģistrēties dienestā. Jūs varat izlaist šo soli.

Pēc tam jums tiks piedāvāts sākt testa konferenci. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz saites vai uz pogas "Sākt konferenci tūlīt". Varat arī izlaist šo darbību - noklikšķiniet uz "Pāriet uz manu kontu".

Pakalpojumu var izmantot Zoom vietnē, taču labāk ir lejupielādēt datora versiju - lai nepalaistu garām ienākošos tērzēšanas ziņojumus un konferences zvanus. Un kopumā tas ir ērtāk.

Jums jādodas uz lejupielāžu centru, datorā lejupielādējiet un instalējiet konferences tālummaiņas klientu. Pēc instalēšanas palaidiet datoru un ievadiet savu lietotājvārdu / paroli.

Lai strādātu ar darbvirsmas versiju, jums jāidentificē sevi. Noklikšķiniet uz pogas "Pieteikties" un ievadiet savus datus. Datus var saglabāt, lai katru reizi vairs nepieteiktos.

Uz tālruni

Jūs varat reģistrēties vietnē un pēc tam lejupielādēt lietojumprogrammu vai reģistrēties tieši no lietojumprogrammas. Tālummaiņas lejupielāde no lietotņu veikala:

 • priekš android;
 • operētājsistēmai iOS.
 • Atveriet lietojumprogrammu, noklikšķiniet uz "Reģistrēties" vai "Ievadiet sistēmu", kur mēs ievadām jūsu lietotājvārdu / paroli.

  Lietojumprogrammā varat sākt konferences, sazināties ar nepazīstamiem cilvēkiem, ieplānot turpmākās tikšanās, sarakstīties ar dalībniekiem.

  Kā lietot Tālummaiņa

  Ja katru dienu plānojat izmantot tālummaiņu personālajam datoram, konfigurējiet programmu tā, lai tā sāktu automātiski, kad Windows sāk darboties. Lai to izdarītu, noklikšķiniet uz zobrata ikonas un dodieties uz iestatījumiem.

  Sadaļā "Vispārīgi" jums jāatzīmē izvēles rūtiņa blakus opcijai "Uzsākt tālummaiņu Windows startēšanas laikā".

  Jums nekavējoties jāpielāgo video un skaņa. Mēs ejam uz atbilstošajām sadaļām.

  Video . Šeit vissvarīgākais ir konfigurēt šādus parametrus:

 • Kamera - iebūvēta klēpjdatorā vai ārējā tīmekļa kamerā.
 • HD režīms - labāk atzīmējiet izvēles rūtiņu, lai iegūtu augstāku kvalitāti.
 • Funkcija "Pieskarties manam izskatam" - nedaudz izlīdzina videoklipu.
 • Pārējās izvēles rūtiņas var atstāt pēc noklusējuma..

  Skaņa. Pārbaudiet skaļruņu un mikrofona savienojumus un iestatījumus. Varat pielāgot programmas skaļumu vai atstāt atzīmi vienuma "Automātiski pielāgot skaļumu" priekšā.

  Kontaktpersonas. Lai pievienotu kontaktpersonas, dodieties uz atbilstošo sadaļu un noklikšķiniet uz pluszīmes. Pēc tam “Pievienot kontaktu”.

  Mēs reģistrējam personas pasta adresi. Viņš saņem e-pasta piedāvājumu reģistrēties vietnē Zoom vai lejupielādēt lietojumprogrammu. Noklikšķiniet uz "Pievienot kontaktu". Tas tiek saglabāts adrešu grāmatā.

  Kā izveidot sapulci tālummaiņā

  Ir divi veidi, kā sākt konferenci.

 • Pirmkārt, mēs palaižam programmu personālajā datorā un galvenajā logā noklikšķiniet uz "Jauna konference".
 • Otrkārt - dodieties uz sadaļu "Konferences" un nospiediet pogu "Sākt".
 • Pēc noklusējuma konference sākas ar video un audio, bet jūs varat pārslēgties uz audio režīmu bez video, šim nolūkam noklikšķiniet uz "Ievadīt audio konferenci".

  Visa konferences vadība notiek apakšējā panelī ar pogām un sānu panelī ar dalībniekiem. Noklikšķiniet uz Pārvaldīt dalībniekus, lai parādītu klausītāju paneli. Viņu numurs tiek parādīts blakus šai pogai. Tiks atvērta sānjosla, kurā visi apmeklēs konferenci.

  Mikrofona un kameras ikonas tiek parādītas blakus katram dalībniekam. Pārsvītrota ikona nozīmē, ka mikrofons vai kamera ir izslēgta. Zemāk redzamajā ekrānuzņēmumā redzams, ka kamera ir izslēgta un darbojas mikrofons.

  Šajā procesā jūs varat ieslēgt kameru vai izslēgt skaņu. Tas tiek darīts apakšējā panelī.

  Dalībnieku uzaicināšana

  Kad viss ir gatavs, varat uzaicināt dalībniekus. Nākotnei labāk rīkot ieplānotu konferenci un iepriekš nosūtīt ielūgumus.

  Dalībniekus var pievienot divos veidos. Vispirms - zvaniet tieši no konferences. Lai to izdarītu, apakšējā panelī noklikšķiniet uz pogas "Uzaicināt".

  Tad mēs uzrakstām e-pasta adresi vai atlasām personas no kontaktu saraksta. Atlasītās personas saņems paziņojumu par dalību pa e-pastu vai pieteikumā.

  Tiešsaistē esošo personu priekšā ir iezīmēts zaļš aplis, bet bezsaistē - pelēks aplis. Ja persona rīko konferenci, blakus viņa vārdam tiek parādīta sarkana kamera.

  Otrais veids ir noklikšķināt uz pogas "Uzaicināt" apakšējā panelī, pēc tam nokopēt saiti uz konferenci un nosūtīt to izvēlētajam kurjeram.

  Paredzētajai sapulcei nekavējoties tiek izveidota saite, kuru var atrast īpašā konferencē.

  Pēc konferences beigām noklikšķiniet uz apakšējā paneļa "Beigt konferenci".

  Jūs varat to aizpildīt visiem vai iziet pats, iepriekš nozīmējot personu, kura pabeigs runu jūsu vietā.

  Kā pievienoties kāda cita konferencei

  Dalībnieks, kuram tika nosūtīts ielūgums, saņems saiti uz pastu, uz izvēlēto kurjeru vai paziņojumu tālummaiņas lietojumprogrammā. Attiecīgi, lai nokļūtu konferencē, viņam jānoklikšķina uz saites.

  Ja lietojumprogrammā saņemat zvanu, nospiediet "Pieņemt", lai atbildētu. Vai arī "Noraidīt", ja nevarat saņemt zvanu.

  Kāda cita konferences dalībnieks var izslēgt / ieslēgt kameru un mikrofonu, rakstīt vispārējā tērzēšanā un lūgt organizatoru ierakstīt.

  Kā plānot sapulci

  Sapulču plānotājs atrodas lietotnes galvenajā lapā.

  Kādi šeit ir iestatījumi:

 • Konferences tēma, datums un laiks.
 • Konferences ID - varat izmantot personisko vai izveidot automātiski.
 • Parole - ja tā ir iespējota, dalībniekiem būs nepieciešama parole, lai piekļūtu konferencei. Tas nāk ar paziņojumu kopā ar saiti uz konferenci.
 • Video attēls - šeit varat iespējot / atspējot videoklipu konkrētas sapulces organizatoram un dalībniekiem.
 • Skaņa - izvēlieties skaņas nākšanas vietu - no datora vai tālruņa lietojumprogrammas.
 • Izvēlieties kalendāru, kurā atzīmēt konferenci. Ja jūs un jūsu darbinieki izmantojat Google kalendāru vai Outlook, viņi saņems arī paziņojumu par gaidāmo sapulci..
 • Pēc visiem iestatījumiem noklikšķiniet uz "Ieplānot".

  Visas plānotās tikšanās tiek parādītas galvenajā lietojumprogrammas logā. Turpat var atrast arī saiti uz konferenci..

  Kā iespējot / atspējot skaņu

  Uzstādot plānoto konferenci, varat iepriekš piešķirt, kuram būs ieslēgts mikrofons - saimniekam vai visiem dalībniekiem. Ja jūs tikko izveidojāt konferenci un pievienojāt dalībniekus, pēc noklusējuma visiem būs skaņa un video, taču katrs klausītājs var pats izslēgt šīs funkcijas.

  Arī konferences organizētāja klausītāju sānjoslā ir 2 pogas - "Izslēgt skaņu visiem" un "Ieslēgt skaņu visiem".

  Ja vēlaties izslēgt konkrētu dalībnieku, tad pretī viņa vārdam, pele jāpārvieto uz mikrofonu un jānoklikšķina uz “Izslēgt skaņu”. Mikrofons tiks izsvītrots.

  Klausītāju atsauksmes

  Šī funkcija ļauj saņemt atsauksmes no dalībniekiem. Piemēram, klausītājs var pacelt “virtuālo roku”, pateikt “jā” vai “nē”, pateikt, ka viņš ir aizgājis uz kafiju. Reakcijas tiek parādītas dalībnieka sānjoslā. Organizators var redzēt ne tikai atbildes, bet arī "jā" un "nē" kvantitatīvo attiecību. Arī organizators var notīrīt visas reakcijas. Dalībnieks var noņemt tikai savu reakciju.

  Ekrāna demonstrācija

  Tālummaiņai ir ekrāna koplietošanas funkcija. Jūs varat parādīt darbvirsmu, pārlūkprogrammu, savienot virtuālo dēli un saglabāt tajā piezīmes. Šī funkcija atrodas arī apakšējā panelī, un to sauc par ekrāna koplietošanu.

  Tam ir vairākas sadaļas, kurās jūs varat izvēlēties, ko tieši mēs parādīsim:

 • Bāze. Tas ir darbvirsmas ekrāns, pārlūks, tāfele, tālruņa ekrāns vai lietojumprogrammas, kas darbojas datorā.
 • Pagarināts. Šeit jūs varat parādīt daļu no ekrāna, tikai datora skaņu vai uzņemšanu no otrās kameras.
 • Faili. Šeit tiek atvērta piekļuve failu koplietošanai.
 • Messenger

  Tālummaiņu var izmantot arī kā kurjeru. Šī funkcija atrodas cilnē Tērzēšana.

  Tērzēšanā varat nosūtīt ziņojumus, failus vai ekrānuzņēmumu. Konferenci ar personu varat sākt arī tieši no tērzēšanas.

  Secinājums

  Zoom ir videokonferenču un tiešsaistes apmācības programmatūra. Jūs varat strādāt tīmekļa versijā, taču labāk ir papildus lejupielādēt lietojumprogrammu personālajam datoram un tālrunim. Tālummaiņai ir iebūvēts kurjers saziņai ar tiem, kuriem ir kontakti. Attiecīgi, lai sazinātos ar darbiniekiem attālināti, nav nepieciešams izmantot atsevišķu kurjeru (WhatsApp vai Telegram) - pietiek ar vienu tālummaiņu.