Kas ir VPS un VDS?

Turpinot lietot mājas lapu cloudhosting.lv, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk. Piekrītu

Kas ir VPS un VDS?

VPS un VDS – ir pakalpojums, kurš nodrošina lietotāju ar virtuālo izdalīto serveri. VPS vai VDS īpašniekam ir iespēja izdzēst vai izmainīt visus failus, instalēt, konfigurēt programmas un izmainīt instalētu programmatūru, kura ir pieejama. Šīs tarifu plāns sniegs garantētus minimālus sistēmas resursus.

Uz to pašu mašīnu var palaist vairākus virtuālus serverus, katrs no kuriem nodrošina neatkarīgu un pilnu kontroli, vadību, ka parasts izdalītais serveris. Viņam ir savi resursi, procesi, konfigurācija un atsevišķa administrēšana.

Katram VPS un VDS ir sava kopija ar piekļuves tiesībām un “root” piekļūva uz Unix vai “Administrator” uz Windows.

VPS un VDS Priekšrocības :

  • Stabila produktivitāte. Fiziski izdalītais serveris ir izplatīts uz dažām virtuālām mašīnām. Ja kāds no klientiem pārslogo serveri, tas pilnīgi neietekmē uz citiem klientiem.
  • Konfigurēšana. Iespēja izvēlēties savu programmatūru, programmēšanas valodas, datu bāzu vadības sistēmu un citu programmatūru.
  • Bojājumpiecietība. Ja administrēšana ir kompetenta, tad nekādas aparatūras problēmas neradis traucējumus un ilgstošus dīkstāvus. Virtuālo mašīnu var ātri pārvietot no viena fiziskā servera uz citu.

VPS un VDS atšķirība

VPS - jums piedāvā "lielas" mašīnas daļu, bet ar ierobežotiem iespējām. Jūs varat uzglabāt jūsu serverī neierobežotas skaitu MySQL datubāzes, pastu, FTP, kā arī izvietot dažus web-lapus, instalēt jebkādu programmatūru.

VDS atšķiras ar to ka vispirms uzinstalē programmatūru, lai izveidotu virtuālo mašīnu, piemēram Xen, un tikai pēc tam OS. Tā ka Xen darbojas virtuālajā režīmā, var secināt, ka VDS ir labāk nekā VPS, bet atšķirības starp abiem joprojām nav.